2015 m. rugsėjo 28 d., pirmadienis

Morkų tortas su Mascarponės kremu

Morkos yra labai saldžios daržovės.Viduramžiais jas ypač mėgo smaližiai.Anais laikais saldikliai buvo labai brangūs,todėl morkomis buvo saldinama įvairūs kepiniai.Morkos sausiems kepiniams suteikia drėgnumo,aromatą ,gražią spalvą bei saldumą.Morkų pyrago/torto receptų yra daug ir įvairių.Morkų pyragas labiausiai išpopuliarėjo Amerikoje ,ten jis kepamas ypatingai saldus ,mūsų skoniui net per saldus.Įprasta manyti ,kad jame būtinai turi būti : morkų ,razinų bei saldus sūrio pertepimas.Visi kiti ingredientai gali būti  parenkami pagal skonį. Biskvitą galima gardinti riešutais arba džiovintais vaisiais.Šaltinyje kuriuo rėmiausi buvo naudoti graikiniai riešutai .Aš dėjau kepintus ir sūdytus žemės riešutus ir pamažinau per pusę.
Biskvitui:

250 g rudojo cukraus
450 g miltų
1/2 a.š druskos
2 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. sodos
3 dideli kiaušiniai
350 ml aliejaus
500 ml tarkuotų morkų
150-200 g maltų riešutų ( dėjau 100 g )

Kremui:

200 g Mascarponės sūrio ( naudojau 450 g )
250 g cukraus pudros ( rinkitės pagal skonį )
4 v.š. citrinos sulčių

1. Atskirame dubenyje sumaišykite birius produktus : cukrų,miltus,druską,sodą ir kepimo miltelius.Jokiu būdu nepraleiskite sodos,nes biskvitas neiškils.Sodos skonio tikrai nesijaučia.
2. Kiaušinius lengvai išplakite,supilkite aliejų ir dar paplakite iki vienalytės masės.Įmaišykite birius produktus,morkas ,riešutus.Išmaišykite ,kad masė taptų vientisa ,bet nepersistenkite ir tešlos per ilgai neplakite.
3. Biskvito tešla bus gan tiršta.Įkaitinkite orkaitę iki 175-180 *C temperatūros.Galite naudoti 24 cm skersmens torto formą ,aš rinkausi kekso kepimo formą .Formą ištieskite kepimo popieriumi ir pilkite tešlą.Šauname į orkaitę ir kepame 50-60 min. Tikrinkite mediniu pagaliuku ,jis ištrauktas iš biskvito turi būti sausas.Iš orkaitės ištrauktą biskvitą formoje vėsinkite 25 min. ,vėliau išverskite ant kepimo popieriaus ir pilnai atvėsinkite.
4. Atvėsusį biskvitą padalinau į 3 dalis.
5.Pertepkite kremu pagamintu išsukus Mascarponę su cukraus pudra ir citrinos sultimis.Kremo sunaudojau daugiau nei nurodyta recepto šaltinyje .
6. Puošiame pagal savo skonį ir fantaziją.Tortas mėgsta pastovėti ,bent jau per naktį.

*Jeigu nemėgstate labai saldžių kepinių ,cukraus kiekį siūlyčiau mažinti: į 450 g Mascarponės dėjau 200 g cukraus pudros.
*Kitą kartą naudosiu mažiau aliejaus ,man  jo pasirodė per daug.
*Recepte praleidau 2a.š. cinamono ,man jo čia nereikėjo.Pyragas ir taip kvepėjo ir buvo labai gardus ,sotus.Tikrai kepsiu dar kartą .

Skanių ir malonių akimirkų Jūsų virtuvėje !!!
5 komentarai:

 1. Sveiki.Kaip dalinti pagrindą? Vertikaliai ar horizontaliai?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveiki.Kaip dalinti pagrindą? Vertikaliai ar horizontaliai?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Atrodo tikrai skaniai, manau verta išbandyti. Kitą savaitgali lauksime burio svečių ta proga ir išbandysim šį morkų tortą su maskarpones kremu, kad ir kaip keistai skambėtų morkos pyrago sudėtyje. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Išbandyti verta ,jis puikus ,tik aliejaus dėkite mažiau ,nes riebu labai :)

  AtsakytiPanaikinti