2013 m. birželio 18 d., antradienis

Naminiai mėsos konservai ( liaudiškai ''tušonkė'' )

                                                                                                              Mano puslapis Facebooke čia
Nepamainomas dalykas poilsiaujant ilgesnį laiką sodyboje ar prie ežero.Nereikia stovėt prie puodo ,viskas paruošta belieka tik išverst į keptuvę ar puodą ir gamint ;) Galimas variantas ir katiliuke ant laužo.Gaunasi  fantastiškas troškinukas. Tinka ir sriubai ir troškiniui ir viskam ką tik sugalvosite.Išbandžiau šį gėrį prieš metus ir labai patiko.Jeigu poilsiaujate su mažu vaiku ,tai be sriubytės niekaip. O čia mėsa paruošta , tik daržoves nulupti ir į puodą :) Be to ir labai skanu.Tikslių proporcijų nerašysiu ,nes  pas mane jų nėra . Viską dėjau iš '' akies'' ;)

Sunaudojau :                        (iš šios normos išėjo 5 puslitriniai ir 2 po  650 ml.)
3,5 kg . mėsingų kiaulienos šonkauliukų
1 kg. jautienos sprandinės
1 kiaulės koja
5 skiltelės česnako
6 lauro lapai
kvepiančių pipirų
druskos ( reikia ragauti ,druska turi gerai jaustis)1.Mėsą nuplauname ir  susmulkiname.
2. Dedame į puodą pilame vandenį ir nuverdame.
3.Nuvirusią mėsą perplauname ,išplauname puodą ir sudedame atgal .Vandens turi būti tiek ,kad nepilnai apsemtų.Užkaičiame ir verdame apie valandą.
4.Toliau dedame prieskonius,druską ir ragaujame.Verdame dar apie  valandą ar trumpiau, kol mėsytė nersis nuo kaulo ir jautiena taps minkšta.Idealus variantas - greitpuodis.Užtektų ir 1 valandos virimo.
5.Pasiruošiame stiklainius : iššveičiame su soda ir pakaitiname ant garų arba orkaitėje.Dangtelius taip pat reikia išplauti ir išvalyti spiritu.
6.Išvirusią mėsą nuneriame nuo kaulų ,susmulkiname ,išmaišome ir dar kartą užviriname.
7.Mėsą dedame į stiklainius  kartu su sultiniu ir iš karto užsukame dangtelius.
Laukiame kol pilnai atvės tada laikome šaldytuve.Mėsa nėra skirta labai ilgam laikymui.Reikėtų suvartoti per 2 savaites,nors ko gero stovėtų ir gerokai ilgiau. Pas mus neišstovi ,nes yra labai skanu ir patogu.
Skanių akimirkų !!!


3 komentarai: