2022 m. vasario 16 d., trečiadienis

Kalmarų čiuptuvai su žirnelių ir bulvių koše

Lengvas ,skanus ir sveikas patiekalas.Kalmaruose gausu omega -3 riebalų rugščių ,vitamino c ,geležies,kalcio.Svarbiausia  gaminimo taisyklė yra nepervirti ir neperkepti kalmaro čiuptuvų.Patariu rinktis šaldytus kalmarų čiuptuvus ,nes jie atitirpinti  būna daug minkštesni nei nešaldyti.

 

6 porcijos 

Reikės :

2 kg šaldytų  ir nevirtų didžiojo skraidkalmario čiuptuvų 

5 lauro lapų 

druskos

juodųjų pipirų žirnelių

1 didelis svogūnas

4 skiltelės česnako


Daržovių garnyrui :

500 g vyšninių pomidorų su šakelėmis

1 cukinija

4 skiltelės česnako

druskos

mėgstamo prieskonių mišinio

aliejaus 


Žirnelių -bulvių košei

250 g šaldytų žaliųjų žirnelių

6-7 bulvės

250 ml grietinėlės

sviesto

druskos 


Kalmaro kepinimui :

gabalėlis sviesto 

truputis aliejaus 

4 skiltelės ęesnako 

citrinos sulčių

pipirų

druskos

Gaminimas :

1.Puode užvirinkite vandenį.Įdėkite druskos,pipirų žirnelių,lauro lapų,per pusę padalintą svogūną skilteles ,česnako. Pavirkite apie 10 min ,kad vanduo persigertų prieskoniais.

2.Į paruoštą sultinį  dedame  atitirpintus čiuptuvus.Norint ,kad čiuptuvų galai gražiai susiraitytų ,po vieną juos merkite į verdantį vandenį kelioms sekundėms ir vėl ištraukiame.Taip pakartokite kelis kartus.

3.Kalmarų čiuptuvų virimo laikas priklauso nuo jų dydžio.Mažiems pakaks 15-20 min, o dideliems apie 30 min.Ar kalmaras išviręs galite patikrinti šakute.Beskite šakutę į storiausią kalmaro vietą .Jeigu kalmaras išviręs ,šakutė lengvai smigs.Kalmarai pervirti arba nedavirti bus kieti lyg guma.Todėl šis virimo procesas nulems viso patiekalo sėkmę.Turite pasistengti.Aš visuomet padarau paprastai : ištraukiu kalmarą ir tiesiog ragauju.

4. Išvirus kalmarams labai svarbu juos nuskalauti po šaltu vandeniu.Šios dalies praleisti negalima ,nes šaltas vanduo sustabdo kalmarų  virimo procesą.Aš supilu kalmarus į kiaurasamtį ir laikau po tekančiu šaltu vandeniu.Leidžiame nusivarvėti ir atidedame į šoną.

5.Ruošiame daržoves :

Daržoves nuplauname ,cukiniją supjaustome riekelėmis ir dedame į kepimo indą.Prieskonių mišinį , sutrintą česnaką ,druską sumaišome su aliejumi .Gautu mišiniu padengiame daržoves .Geriausiai tai atlikti silikoniniu šepetėliu.Dedame į orkaitę ir kepame 180 laipsnių temperatūroje iki daržovės suminkštės.

6.Ruošiame bulvių -žirnelių košę:

Nulupame ir užkaičiame bulves .Nepamirškite druskos.Atitirpintus žirnelius pakepinkite su sviestu ,padruskinkite ir sutrinkite blenderiu.Išvirusias bulves nusunkite ,pilkite grietinėlę  ,užvirinkite ir sutrinkite.Sudėkite žirnelių masę ir išmaišykite.Jeigu košė tirštoka ,galite įpilti truputį pieno.Paruoštą košę laikome šiltai.

7.Paskutinis etapas kalmarų čiuptuvų apkepinimas: 

Į didelę keptuvę dėkite sviestą ,įpilkite aliejaus  ,dėkite trintą česnaką ir pakepinkite.Pilkite citrinos sulčių  ,pipirų ,druskos ir dėkite kalmarų čiuptuvus.Apkepiname kelias minutes .Neperkepkite !!

Tiekiame su žaliąja koše ir daržovėmis.Puikiai tinka su baltuoju vynu.

Skaniausi linkėjimai ,

Rita

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą