2018 m. kovo 3 d., šeštadienis

Kreminė brokolių sriuba su grikiais ir antiena

Vaikystėje labai nemėgau sriubų Šiuo metu ,mano šeimoje,sriuba yra labai svarbus pietų ar vakarienės patiekalas.Dauguma žmonių nuolatos kartoja,kad jų namuose gaminama mamos ar močiutės sriuba yra pati skaniausia.Bet kartais ,labai sveika pažvelgti toliau, nei tos tradicinės ,mūsų visų mėgstamos ,sriubos.Ši sriuba gimė ekspromtu iš to ką turėjau.Grikius panaudojau visai atsitiktinai,tiesiog buvau juos pamerkusi pietums.Na ir ką gi ? Puikumėlis,skanumėlis.Dabar į sriubas grikius dėsiu dažniau,nes jie čia labai tinka.Grikius naudoju natūralius,nes jie yra sveikesni ,sotesni ir be jokios abejonės labai skanūs.Antiena - dar vienas ingredientas nulėmęs šios nuostabios sriubos sėkmę.Jeigu jums labai maus sąžinę,sūrio nedėkite,nes pavasaris ir šiaip ,kam tos papildomos kalorijos.Bet įdėję sūrio nesigailėsite,nes jis suteikia labai gerą skonį.Be to šalta ir tuo  pasiteisinkim.


Gaminimui 50 min
6 asmenims

Reikės :

500 g šviežių ančiukų kulšelių ''Lapino puota'' arba vištienos kulšelių
2 l vandens
1 morka
1 svogūnas
2 skiltelės česnako
2 brokoliai
sauja žaliųjų  grikių ( neskrudinti natūralūs grikiai,neapdoroti terminiu būdu)
100 g švelnaus čederio  sūrio
druskos


Gaminimas :

1.Kulšeles užkaiskite ,nuvirkite,vandenį nupilkite,nuplaukite ir pašalinkite odą.Pilame apie 2 l vandens ir verdame iki kulšelės suminkštės.Tuomet išgriebkite ,nukaulinkite ir susmulkinkite.Dėkite atgal į sultinį.
2.Grikius pamirkykite vandenyje.
3.Susmulkinkite svogūną,česnaką,morką ir pakepinkite su sviestu.
4.Brokolius susmulkinkite .
5.Į puodą su sultiniu dėkite grikius,pasūdykite ir virkite kol grikiai išvirs.Tai nutiks labai greitai.
6.Toliau dėkite kepintas daržoves,brokolius,berkite mėgstamų prieskonių ir virkite apie 10 min.
7.Pačioje pabaigoje dėkite sūrį ir maišykite kol ištirps.
8.Dalį sriubos sutrinkite blenderiu ir supilkite atgal.Galite sutrinti ir visą sriubą,bet patraukliau atrodo kai matyti ir daržovės ir mėsos gabaliukai.
Tiekiame su mėgstama duona ar bandelėmis.Ant viršaus galite pabarstyti sėklų mišinio,užsidėti grietinės.Viskas pagal poreikius.
Skanaus !!!Komentarų nėra:

Rašyti komentarą