2013 m. gegužės 17 d., penktadienis

Lazanija pagal Jamie Oliver

 Nėra greit pagaminamas patiekalas ,tad jeigu esate labai alkani teks pakentėti ;) Rezultatas vertas pastangų , nepatingėkite  :)

Bolonijos padažui :
2 nedideli svogūnai
2 skiltelės česnako
2 salierų stiebai
2 morkos
pipirų,druskos, raudonėlio,bazilikų
500 g.  jautienos ,kiaulienos faršo mišinio
800 g.konservuotų pomidorų
50 g. Parmezano arba Džiugo sūrio
Lazanijai:
250 g. lazanijos lakštų
500 ml. grietinėlės
150 g. Parmezano arba Džiugo ( naudojau Džiugą )
1 didelis pomidoras arba 2-3 mažesni
baziliko

Daržoves susmulkiname ,dedame raudonėlio ,pilam į puodą alyvų aliejaus ir kepinam apie 7 min.. Dedame mėsą ,pilam pomidorus ,įpilame 400 g. vandens, dedame pipirus ,bazilikus, druską.Troškiname 45 min. vis pamaišant.Vanduo turi nugaruoti ir gautis troškinys , nukeliam nuo ugnies ir dedame  Parmezaną.
Pagal Oliverį lakštus reikia apvirti ,bet aš  neverdu ,nes man jie labai sulimpa :) Bolonijos padaže palikau daugiau skystimo ,lakštams išbrinkti.
Trečdalį padažo pilame į kepimo indą ,klojam sluoksnį lakštų ,trečdalį grietinėlės ir ketvirtadalį sūrio šiek tiek druskos ir pipirų.Taip kartojame dar 2 kartus ,paskutinis sluoksnis grietinėlės su sūriu .Ant viršaus dedame pjaustytus pomidorus ,baziliką .Uždengiame folija ir šauname į iki 190 laipsnių  įkaitintą orkaitę ir kepam 20 min. po 20 min. nuimam foliją ir kepame dar 35 min.Tik iškepusios nepjaustykite ,leiskite truputį susistovėti ,bus lengviau pjaustyti ,nes jinai pakankamai minkšta .
Skanu ,ne tas žodis ;)  Dieviškai skanu ,nenoriu jokių kitokių lazanijos receptų :) Skanaus !!!
Aš Facebooke :  ČIA

 šaltinis:  knyga ''Oliverio Ministerija''


2 komentarai: