2017 m. kovo 25 d., šeštadienis

Obuolių sultyse keptos ančiukų kulšelės

...Ech , tie lietuviški orai..nieko nesuplanuosi.Šis patiekalas turėjo būti  ant griliaus ,bet oras pasitaikė visai nepalankus ir teko visus darbus perkelti į virtuvę.Bent jau tokia paguoda,kad savaitgalio pietūs gavosi nuostabiai skanūs.Darbelio ne per daugiausiai, o rezultatas išties vertas dėmesio.Sugadinti beveik neįmanoma.


Gaminimui 180 min. + marinavimui 120 min.

Reikės:

''Lapino puotos'' šviežių ančiukų kulšelių  ( aš kepiau 8 vnt )
 prieskoninių žolelių mišinio
7-8 skiltelės česnako
pipirų
druskos
cukraus
aliejaus
0,5 l naminių obuolių sulčių
bulvių
rūgščių obuolių


Gaminimas :

1.Nuvalome česnaką ir sutarkuojame arba išspaudžiame,kad gautųsi košelė.
2.Į česnakus dedame žolelių mišinį,pilame aliejaus,dedame druskos ,truputį cukraus.Viską gerai išmaišome.Mišinio turi gautis tiek,kad užtektų ir bulvėms ištrinti.
3.Nuvalome ir supjaustome skiltelėmis bulves.
4.Antieną ir bulves gerai ištriname prieskoniais ir dedame į kepimo maišą.Iš karto dedame į kepimo indą ir paliekame 2 valandom pastovėti.
5.Į kepimo maišą ant antienos ir bulvių pilame obuolių sultis , užtvirtiname galą ir dedame kepti į 200 *C  įkaitintą orkaitę.Po pusvalandžio kaitrą mažiname iki 180* C ir kepame 1,5 val.
6.Iki kepimo pabaigos likus pusvalandžiui išimkite kepimo indą iš orkaitės,maišą apkirpkite  iki kraštų  ir nusemkite susidariusius riebalus.Apačioje liks tik sultys.Šiuo padažu gausiai sulaistome mėsą ir bulves.
7.Šonuose išdėliokite obuolius ir dėkite toliau kepti.Kepame kol obuoliai iškeps , o kulšelės apskrus.

Tiekite su kartu iškepusiomis bulvėmis ir obuoliais.Padažo atskirai ruošti nereikia ,nes jūsų kepimo inde susidarė pats nuostabiausias padažas iš obuolių sulčių.Skanaus !!!
2 komentarai: