2017 m. sausio 16 d., pirmadienis

Raugintais kopūstais kimšta žąsis

Man teko atsakinga užduotis-skaniai iškepti žąsį.Patiekalas neeilinis,paukštis brangus ir tikrai nesinori jo sugadinti.Daugelį manančių ,kad tai riebus  ir kaloringas paukštis skubu nuraminti,žąsiena savo sudėtimi ir  naudingomis savybėmis lenkia net jautieną. Žąsiena labai naudinga organizmui .Kuo šie paukščiai riebesni ,tuo laikomi geresniais.Marinuodami žąsį nepersistenkite su prieskoniais , kad ''nenumuštumėte '' jos unikalaus skonio.


Gaminimui  300 min.+ marinavimas
6-8 porcijos

Reikės :

5 kg '' Lapino puotos '' šviežios žąsies
česnakų
kmynų
lauro lapų
juodųjų pipirų
druska
rudojo cukrus
aliejaus

Įdarui :

600 g raugintų kopūstų
150 g rūkyto kumpio ( tinka lašinukai,šoninė)
1 a.š. rudojo cukraus

Garnyrui :

rūgščių obuolių
keptų bulvių


Paruošimas ir gaminimas :

1.Išplaunam,nuvalom ir nusausiname žąsį.Vidaus organų maišelį pasilikite galėsite panaudoti vėliau.
2.Visus prieskonius sumaišome ,įpilame aliejaus ir ragaujame.Druskos naudokite pagal poreikius.
3.Įtriname žąsį marinatu ir laikome per naktį.
4.Kitą dieną pasiruošiame kopūstų įdarą : Kumpį supjaustome kubeliais ir kepiname.Baigus kepinti dedame kopūstus ir troškiname 20 minučių.
5.Gautu įdaru prikemšame žąsį taip,kad liktų šiek tiek vietos.
6.Angą perveriame ilgu bambukiniu iešmeliu.
7.Surišame žąsies kojas.
8.Dedame žąsį į kepimo maišą ,galus užtvirtiname ir dedame į kepimo indą.Į indą įpilkite vandens.Naudojau kepimo maišą ,nes taip žąsį kepti saugiau.Apskrudo labai gražiai.
9.Orkaitę įkaitiname iki 200 * C , dedame žąsį ir kepame 30 min. Po to kaitrą mažinam iki 160 * C  Iš viso 5 kg žąsiai 1 valanda kepimo 1 kg.Bendrai turi kepti  kepti apie 5 val.
10.Kepimo metu susidariusiu riebalus reikia nupilti. Elkitės atsargiai,nes riebalai labai karšti !!! Geriausiai tai atlikti kepimo indą su žąsimi išėmus iš orkaitės.Saugokitės ,kad riebalai nenuvarvėtų į orkaitę ir neužsidegtų.Riebalus pasilikite ,juos galėsite sunaudoti vėliau.
11.Likus 30 min iki žąsies iškepimo dėkite per pusę perpjautus obuolius.
12. Iškepusią žąsį išimkite ir duokite ''pailsėti''.15 min. Tiekite su taukuose apkepintomis bulvių puselėmis , keptais obuoliais. Neužgoškite žąsies skonio įvairiais padažais , jie čia tikrai nereikalingi.

Skanių ir malonių akimirkų !!!
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą